Yamaha YFL 311 Yan Flüt Tavsiyesi

Yamaha Yfl 311Bu yazımda sizlere sesine hasta kaldığım bir ürünü Yamaha YFL 311’i tanıtacağım. Bu konumuzda daha önceki incelemelerden farklı olarak sizlere yan flüt tavsiyesi yapacağım. Yan flüt incelemeleri kategorimizdeki diğer ürünlerden farklı bir kaç özelliği var benim için. Ürünün özelliklerine geçmeden bir husus belirteyim; bu ürünü ben kendim kullanmadım. Çok yakın bir arkadaşımın kullandığı hayallerimin flütlerinden birisi idi. Yfl 211 kullandığım zamanlarda, yfl 311 almaya niyetlenirken elime toplu para geçmesi nedeniyle daha yüksek model almıştım. Ama hala aklımdadır bu model. 🙁 Alıp pişman olmayacağınız, hatta ve hatta çok uzun yıllar kullanabileceğiniz bir flütten bahsediyorum. Neyse benim hayallerimi dinlemeye değil yan flüt hakkında bilgi almaya geldiğinizi biliyorum. 🙂 Gelelim enstrümanımızın özelliklelerine..

 

Yamaha YFL 311 Modelinin Dikkat Çeken Özellikleri

 • Malzemesi ve işçiliği tartışılmayacak kadar kalitelidir.
 • Özel tasarlanmış ve yükseltilmiş ambişüre sahiptir. CY kesim ambişür ile ses çok daha kaliteli ve kolay alınır.
 • Ağızlık ve ambişür %92 oranda gümüşten yapılmıştır.
 • Gövde ve ayak kısımları üzüm kaplamadır.
 • Mi Mekanik sisteme sahiptir. Bu sayede 3.oktavdan mi sesi almak çok ama çok kolaydır.
 • Kapalı perde sistemine sahiptir.
 • Off-Set G tuşesi sayesinde parmak pozisyonları ve flüt tutuşu daha rahattır.

YFL 311 genelde orta seviyede flüt çalanlar için önerilir. Bence her aşamada kullanılabilir. Hatta başlangıçta kullanılması bence daha iyidir. Ancak fiyatı başlangıç seviyesi için pek uygun değildir. Bu da sanırım bir hevesle başlayıp bırakabilecekler içindir. Yoksa flütü yamaha-yfl-311alıp uzun yıllar çalmak isteyenler için Yamaha YFL 311 yan flüt idealdir. Ürünün fiyatı ambişür ve ağızlığının gümüş olmasından dolayı biraz yüksek. İnternette biraz araştırdığımda 4900 ile 5100 TL arasında değişen fiyatlar karşıma çıktı. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir enstrüman için fiyatı bence çok değil. Kullanışlı ve kaliteli yan flüt olduğundan her düzeyde çalan ya da çalmak isteyen için tavsiyemdir. Daha önceki yazılarımda sizlere yan flüt satışı ile ilgili projem olduğundan bahsetmiştim. Satışlarımıza başladık. Şimdilik belli başlı markalar ile yol alacağız. Yamaha bu markaların başında geliyor.

Daha sonraki yazılarımızda yan flüt incelemelerine devam edeceğiz. Bizi sosyal medyada paylaşır ve yorumlarınız ile destek olursanız bu yazılarımız çok daha fazla kişiye yan flüt alırken rehber olacaktır. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

Yamaha YFL 311 Yan Flüt Tavsiyesi” için 8 yorum

 1. merhaba, yan flüt almak istiyorum. bu model dediğiniz kadar kaliteli mi 🙂 ileride beni ortada bırakmasın istiyorum.

  1. Bu seviyede kullanabileceğiniz en iyi model diyebilirim. Yıllardır kullanan arkadaşlarım var, sizde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek husus enstrümanınızı temiz kullanmak. Her kullanımdan sonra içerisini temizlemek ve titiz davranmak. Bu koşullarda bu modeli kullandığında seni hiç bir zaman ortada bırakmaz. Ömrünün sonuna kadar kullanabilirsin. 🙂

    1. merhaba Melike, şimdi farkettim sitenin kapandığını. Şu an piyasanın tam içinde değilim ama yakın zamanda yan flüt ile ilgili geniş çalışmalar ve satış yapılacak bir site ile sektöre gireceğim. O zaman buradan bilgileri paylaşırım. Bu arada uyarı için teşekkürler.

     1. semih bey yazınız için teşekkür ederim. kararsızlığımı sizin sayenizde atlttım ve yfl 311 almaya karar verdim.

     2. Tuğçe Hanım ben teşekkür ederim. Flüt konusunda dilediğiniz an benimle iletişime geçebilirsiniz.

 2. Önümüzdeki hafta almayı düşündüğüm flüt bu incelemenizi de görmem çok güzel oldu kararım kesinleşti diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir